fbpx
Znęcali się nad zwierzętami w ubojni – usłyszeli wyroki fot. Fundacja VIVA!

Znęcali się nad zwierzętami w ubojni – usłyszeli wyroki

Napisał  Sty 08, 2022

Wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami podczas transportu do ubojni w Witkowie zapadł 29 grudnia 2021 roku przed Sądem Rejonowym w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie).

Sprawa ujrzała światło dzienne po śledztwie i zebraniu materiału dowodowego, w tym nagrań wykonanych przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Osoby z fundacji aby udokumentować złe traktowanie zwierząt, jeździły w pobliże rzeźni Agrofirma Witkowo kilkanaście razy w okresie od lutego 2016 do lutego 2017 roku. Sprawą zajęła się prokuratura, a obszerny materiał dowodowy został też zebrany przez śledczych.

Zarząd Agrofirmy Witkowo po nagłośnieniu sprawy wydał oświadczenie, w którym napisano, że „sytuacje niewłaściwej obsługi zwierząt są niedopuszczalne i naganne, a przedstawione przypadki niewłaściwego postępowania ze zwierzętami (…) są incydentalne”.

Ośmiu pracowników spółdzielni zostało uznanych przez Sąd Rejonowy w Strargardzi za winnych znęcania się i wymierzył im kary od czterech do ośmiu miesięcy więzienia w zawieszenia na dwa lata. Sąd stwierdził, że każdy ze skazanych uderzał plastikową rurką zwierzęta i dźgał je podczas przepędzania do ubojni. Nie zostały przez sąd uznane z kolei zarzuty, że wobec zwierząt używano lektrycznego paralizatora. Wyrok nie jest prawomocny.

(rpf) pp / Źródło: TVN24

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!