fbpx
Znęcali się nad zwierzętami w ubojni – usłyszeli wyroki fot. Fundacja VIVA!

Znęcali się nad zwierzętami w ubojni – usłyszeli wyroki

Napisał  Sty 08, 2022

Wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami podczas transportu do ubojni w Witkowie zapadł 29 grudnia 2021 roku przed Sądem Rejonowym w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie).

Sprawa ujrzała światło dzienne po śledztwie i zebraniu materiału dowodowego, w tym nagrań wykonanych przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Osoby z fundacji aby udokumentować złe traktowanie zwierząt, jeździły w pobliże rzeźni Agrofirma Witkowo kilkanaście razy w okresie od lutego 2016 do lutego 2017 roku. Sprawą zajęła się prokuratura, a obszerny materiał dowodowy został też zebrany przez śledczych.

Zarząd Agrofirmy Witkowo po nagłośnieniu sprawy wydał oświadczenie, w którym napisano, że „sytuacje niewłaściwej obsługi zwierząt są niedopuszczalne i naganne, a przedstawione przypadki niewłaściwego postępowania ze zwierzętami (…) są incydentalne”.

Ośmiu pracowników spółdzielni zostało uznanych przez Sąd Rejonowy w Strargardzi za winnych znęcania się i wymierzył im kary od czterech do ośmiu miesięcy więzienia w zawieszenia na dwa lata. Sąd stwierdził, że każdy ze skazanych uderzał plastikową rurką zwierzęta i dźgał je podczas przepędzania do ubojni. Nie zostały przez sąd uznane z kolei zarzuty, że wobec zwierząt używano lektrycznego paralizatora. Wyrok nie jest prawomocny.

(rpf) pp / Źródło: TVN24

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.