fbpx
1/3

Ciężarówką ze zbożem wjechał wprost pod pociąg. Tragiczne skutki zdarzenia

Napisał  Sty 10, 2022

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce 5 stycznia 2022 roku chwilę po godzinie 10:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Gołuchów (województwo świętokrzyskie, powiat pińczowski, gmina Kije).

Samochód ciężarowy z naczepą uderzył w bok przejeżdżającej przez niestrzeżony przejazd kolejowy lokomotywy ciągnącej skład towarowy.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy z pińczowskiej Jednostki Ratownictwa Gaśniczego oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Kije, zastali wykolejoną lokomotywę oraz siedem wagonów towarowych oraz uczestniczący w zderzeniu ciągnik siodłowy z naczepą, który w wyniku zderzenia został rozerwany, a poszczególne jego elementy znajdowały się poza torowiskiem.

- Pociągiem podróżowały dwie osoby w lokomotywie, które w chwili przyjazdów zastępów strażackich znajdowały się poza składem. Maszynista z obrażeniami głowy został zaopatrzony przez strażaków i przekazany służbom medycznym, druga osoba znajdująca się w lokomotywie nie odniosła obrażeń – informuje PSP w Kielcach.

Kierowca samochodu ciężarowego nie został odnaleziony w kabinie ciągnika siodłowego, poszukiwania strażaków doprowadziły do zlokalizowania go pod podwoziem ciężarówki. Dostęp ekip medycznych do poszkodowanego uwięzionego między elementami ciężarówki i pociągu był niemożliwy. Niezbędne okazało się użycie specjalistycznego sprzętu medycznego, z pomocą którego strażacy umożliwili dostęp do poszkodowanego. Niestety przybyły na miejsce znarzenia lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli płyny, które wyciekły z pojazdu. Na miejscu koordynację działań prowadziły grupy operacyjne Komendanta Powiatowego PSP
w Pińczowie oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach.

Obecni na miejsu policjanci wyznaczyli objazd do czasu uprzątnięcia drogi. Dochodzenie w sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury oraz służb związanych z ruchem kolejowym.

(rpf) pp / Źródło: KW PSP Kielce

Udostępnij:

1 komentarz

  • rolnik postepowy
    Link do komentarza rolnik postepowy wtorek, 18 styczeń 2022 18:10

    jasny gwint ale rozpierducha trzeba uważąć bo naprawde chiwla nieuwagio i tragedia gotowaa tym razem smiertelnie niestety

Skomentuj