fbpx
Oszukani rolnicy zablokowali magazyn firmy handlującej nawozami fot. Policja

Oszukani rolnicy zablokowali magazyn firmy handlującej nawozami

Napisał  Sty 10, 2022

Rolnicy z okolic Wrześni w Wielkopolsce zapłacili za nawóz jeszcze jesienią zeszłego roku, jednak sprzedawca do dziś nie dostarczył nawozu. Zdesperowani rolnicy próbuja wszelkich możliwości aby wyegzekwować opłacony towar. O sprawie napisał portal wrzesnia.info.pl

7 stycznia 2022 roku kilkunastu rolników postanowiło zablokować dostęp do jednego z gospodarstw w Pałczynie (wielkopolska, powiat wrzesiński, gmina Miłosław), w którym według pozyskanych przez nich informacji, firma, która nie wywiązała się z dostawy, przechowuje nawóz, za który zapłacili kilka miesięcy temu. Rolnicy jednocześnie wezwali na miejsce policję.

Z pozyskanych przez poszkodowanych informacji wynikało też, że nawóz przechowywany w tym magazynie ma być stamtąd wkrótce wywieziony. Wiadomo też, że firma znajduje się w restrukturyzacji a jej działalność jest obecnie zawieszona.

Rolników czekało jednak rozczarowanie, bowiem przybyła na miejsce blokady policja, została poinformowana przez właścicielkę posesji, że co prawda stodołę do magazynowania wynajęła u niej firma z Miłosławia, ale funkcjonariusze stwierdzili że nawozy znajdujące się w gospodarstwie są zafakturowane na inną firmę z Wrześni. Wobec powyższych faktów policjanci nakazali obecnym na miejscu rolnikom opuszczenie posesji.

Sprawa ma swój początek pod koniec żniw 2021 roku, kiedy 30 rolników wpłaciło zaliczki na nawozy firmie z Miłosławia, która zobowiązała się do ich dostarczenia.

Wielu rolników utraciło przez te działania firmy nawozowej płynność finansową, wpłacali kwoty od 40 do 300 tysięcy złotych. Z informacji przekazanych przez portal września.info.pl roszczenia wierzycieli firmy są szacowane na miliony złotych.

Jakby tego było mało, na nieszczęście rolników, firma z gminy Miłosław ma poważne problemy, ponieważ od 3 stycznia 2022 roku jest w sądowej restrukturyzacji. Dokładniej rzecz ujmując wszczęto wobec niej postępowanie o zatwierdzenie układu, bowiem takie dzałanie powoduje że właściciel firmy w obecnej chwili nie może regulować żadnych swoich zobowiązań. Rolnicy nie wiedzą teraz kiedy i czy w ogóle odzyskają swoje pieniądze, bo o nawozach w tej sytuacji chyba już nie ma mowy...

(rpf) pp / Źródło: września.info.pl

Udostępnij:

4 komentarzy

 • bogdan
  Link do komentarza bogdan czwartek, 13 styczeń 2022 11:53

  jak tera mają funkcjonować jak dali kase tym oszustom?

 • zbunt
  Link do komentarza zbunt czwartek, 13 styczeń 2022 11:52

  dzisiaj agrounia i michał kołodziejczak protestują w tej miejcowości bo oszukano rolników na 1,5 miliona złotych , ze też prawo na to pozwala, że można wziąć zaliczki nie wydac towaru a potem oni w restrukturyzacji i nie moga i nie muszą wypłacać pieniedzy ani wydawać majątku w tym nawozów. kogo chroni prawo sie pytam w tym momencie?

 • edek
  Link do komentarza edek środa, 12 styczeń 2022 17:04

  to teraz wystarczy policji poKAZac fakturkę, ze to nie ich i posprawie ale kpina!

 • piorter
  Link do komentarza piorter środa, 12 styczeń 2022 16:56

  czy cos to da co probuja oszukani rolnicy zrobic ? czy prawo wogóle ich chroni w tym kraju !!!!/???

Skomentuj