fbpx
Traktor z pasażerami stoczył się do potoku. Kierowca kompletnie pijany... fot. KPP Nowy Targ

Traktor z pasażerami stoczył się do potoku. Kierowca kompletnie pijany...

Napisał  Sty 10, 2022

Ten wypadek to przykład, że nadużywając alkoholu, można się stoczyć dosłownie i w przenośni, zarówno w życiu jak i ze skarpy, w dodaktu ryzykując życie pasażerów pojazdu który się prowadzi.

Dwa promile alkoholu w organizmie (raczej nie po jednym piwku), nie przeszkodziły 69-letniemu mężczyznie w tym, aby wsiąść za kierownicę Ursusa z dwoma pasażerkami siedzącymi na platformie umieszczonej na podnośniku!

Zdarzenie miało miejsce 5 stycznia 2022 roku w miejscowości Ciche (województwo małopolskie, powiat nowotarski, gmina Czarny Dunajec). Podczas jazdy na zakręcie ciągnik rolniczy zjechał z drogi, po czym stoczył się z przydrożnej skarpy wprost do potoku.

Po upadku traktor przewrócił się na bok, na drewnianej platformie umieszczonej na podnośniku, ciągnikiem podróżowały jeszcze dwie kobiety: jedna z nich w wieku 37 lat, która została ranna oraz 69-latka, która zdążyła wyskoczyć z pojazdu na jezdnię zanim ten zjechał ze skarpy. Niewielkie obrażenia odniósł również kierowca ciągnika, który wraz z poszkodowaną w wypadku 37-latką został przewieziony do szpitala.

Za jazdę ciągnikiem pod wpływem alkoholu (badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie) 69-latek stracił prawo jazdy. Dodatkowo zagraża mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

(rpf) pp / Źródło: KPP Nowy Targ

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.