fbpx
Wydrukuj tę stronę
Traktor z pasażerami stoczył się do potoku. Kierowca kompletnie pijany... fot. KPP Nowy Targ

Traktor z pasażerami stoczył się do potoku. Kierowca kompletnie pijany...

Napisał  Sty 10, 2022

Ten wypadek to przykład, że nadużywając alkoholu, można się stoczyć dosłownie i w przenośni, zarówno w życiu jak i ze skarpy, w dodaktu ryzykując życie pasażerów pojazdu który się prowadzi.

Dwa promile alkoholu w organizmie (raczej nie po jednym piwku), nie przeszkodziły 69-letniemu mężczyznie w tym, aby wsiąść za kierownicę Ursusa z dwoma pasażerkami siedzącymi na platformie umieszczonej na podnośniku!

Zdarzenie miało miejsce 5 stycznia 2022 roku w miejscowości Ciche (województwo małopolskie, powiat nowotarski, gmina Czarny Dunajec). Podczas jazdy na zakręcie ciągnik rolniczy zjechał z drogi, po czym stoczył się z przydrożnej skarpy wprost do potoku.

Po upadku traktor przewrócił się na bok, na drewnianej platformie umieszczonej na podnośniku, ciągnikiem podróżowały jeszcze dwie kobiety: jedna z nich w wieku 37 lat, która została ranna oraz 69-latka, która zdążyła wyskoczyć z pojazdu na jezdnię zanim ten zjechał ze skarpy. Niewielkie obrażenia odniósł również kierowca ciągnika, który wraz z poszkodowaną w wypadku 37-latką został przewieziony do szpitala.

Za jazdę ciągnikiem pod wpływem alkoholu (badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie) 69-latek stracił prawo jazdy. Dodatkowo zagraża mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

(rpf) pp / Źródło: KPP Nowy Targ

Udostępnij: