fbpx
PZŁ: W grudniu odstrzelono ponad 9 tysięcy dzików fotolia

PZŁ: W grudniu odstrzelono ponad 9 tysięcy dzików

Napisał  Sty 12, 2022

Polski Związek Łowiecki poinformował o wynikach odstrzału dzików w grudniu 2021 roku prowadzonego w ramach ogólnoposlkiego programu zwalczenia afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Wyniki odstrzału w grudniu są zbliżone do wyników z listapada 2021 roku. Na wynik ten złożyły się między innymi przerwy: świąteczna i noworoczna oraz duża zmienność pogody, która utrudniała wykonywanie polowań. Odstrzał jest prowadzony w ramach „Ogólnokrajowego skoordynowanego programu zwalczania ASF poprzez odstrzał, poszukiwanie padłych dzików i ich szczątków w ramach polowań zbiorowych”.

Stystystyki polowań w grudniu 2021 roku

- zorganizowano 8673 polowań zbiorowych,
- w polowaniach wzięło udział 149 416 osób,
- do polowań zaangażowano niemal 18 tysięsy psów,
- odstrzelono ponad 9 tys. dzików,
- odnaleziono 68 padłych dzików lub ich szczątków,
- odnotowano 47 prób blokowania polowań zbiorowych.

- „Ogólnokrajowy skoordynowany program zwalczania ASF poprzez odstrzał, poszukiwanie padłych dzików i ich szczątków w ramach polowań zbiorowych” to plan wypracowany w ramach Interdyscyplinarnego Zespołu ds. walki z ASF przy PZŁ. Zakłada on aktywne i odpowiedzialne zaangażowanie myśliwych w zintensyfikowany odstrzał dzików, w całej Polsce podczas polowań zbiorowych w okresie od 30 października do 31 stycznia 2022 r. - informuje Polski Związek Łowiecki.

(rpf) pp / Źródło: PZŁ

Udostępnij:

Skomentuj