fbpx
1/8

Tysiące litrów gnojowicy na asfalcie. Zamknięta droga

Napisał  Sty 12, 2022

Droga Krajowa numer 20 została na dłuższy czas całkowicie zablokowana po tym jak z cysterny przewożącej gnojowicę na drogę wylała się jej zawartość.

Stało się tak w wyniku awarii, rozlanej gnojowicy było sporo, bowiem cysterna była dość duża. Droga była nieprzejezdna.

Zdarzenie miało miejsce 10 stycznia 2022 roku na ul. Drawskiej (w ciągu drogi krajowej numer 20) o godzinie 10:00, wtedy też do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu wpłynęło zgłoszenie o awarii cystreny i rozlanej na drodze substancji organicznej.

Przybyli na miejsce strażacy zastali uszkodzoną cysternę oraz całe 21 ton przewożonej gnojowicy rozlane na drodze. Gnojowica została usunięta z drogi przez strażaków za pomocą wody pod ciśnieniem.

Po działaniach strażaków, zalany odcinek drogi przejęli pracownicy zarządzy drogi z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którzy sprowadzili solarkę i posypali jezdnię solą w obawie przed zamarznięciem i powstaniem efektu „szklanki” niebezpiecznej dla pojazdów użytkujących drogę. Kierowcę ukarano mandatem karnym.

W akcji udział wzięła Ochotnicza Straż Pożarna Złocieniec, Wojskowa Straż Pożarna oraz trzy jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Straż Miejska ze Złocieńca, Policja oraz pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(rpf) pp / Źródło: PSP Złocieniec

Udostępnij:

1 komentarz

  • rolnik postepowy
    Link do komentarza rolnik postepowy wtorek, 18 styczeń 2022 18:11

    a ja myślał ze znowu kołodziejczak i jego agrounia

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.