fbpx
1/8

Tysiące litrów gnojowicy na asfalcie. Zamknięta droga

Napisał  Sty 12, 2022

Droga Krajowa numer 20 została na dłuższy czas całkowicie zablokowana po tym jak z cysterny przewożącej gnojowicę na drogę wylała się jej zawartość.

Stało się tak w wyniku awarii, rozlanej gnojowicy było sporo, bowiem cysterna była dość duża. Droga była nieprzejezdna.

Zdarzenie miało miejsce 10 stycznia 2022 roku na ul. Drawskiej (w ciągu drogi krajowej numer 20) o godzinie 10:00, wtedy też do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu wpłynęło zgłoszenie o awarii cystreny i rozlanej na drodze substancji organicznej.

Przybyli na miejsce strażacy zastali uszkodzoną cysternę oraz całe 21 ton przewożonej gnojowicy rozlane na drodze. Gnojowica została usunięta z drogi przez strażaków za pomocą wody pod ciśnieniem.

Po działaniach strażaków, zalany odcinek drogi przejęli pracownicy zarządzy drogi z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którzy sprowadzili solarkę i posypali jezdnię solą w obawie przed zamarznięciem i powstaniem efektu „szklanki” niebezpiecznej dla pojazdów użytkujących drogę. Kierowcę ukarano mandatem karnym.

W akcji udział wzięła Ochotnicza Straż Pożarna Złocieniec, Wojskowa Straż Pożarna oraz trzy jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Straż Miejska ze Złocieńca, Policja oraz pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(rpf) pp / Źródło: PSP Złocieniec

Udostępnij:

1 komentarz

  • rolnik postepowy
    Link do komentarza rolnik postepowy wtorek, 18 styczeń 2022 18:11

    a ja myślał ze znowu kołodziejczak i jego agrounia

Skomentuj