fbpx
1/2

Uderzył w tył traktora, po chwili zderzył się z ciężarówką

Napisał  Sty 14, 2022

Zachowanie bezpiecznego odstępu w ruchu drogowym to praktyka chroniąca nas przed najechaniem na tył jadącego przed nami pojazdu. Należy również mieć na uwadze fakt, że stan nawierzchni ma ogromny wpływ na drogę hamowania.

Do groźnego wypadku doszło 11 stycznia 2022 roku tuż przed godziną 17.00 na drodze krajowej numer 16, na trasie Sorkwity-Mrągow. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że kierowca smaochodu ciężarowego marki MAN nie zachował odpowiedniej odległości od jadącego przed nim ciągnika rolniczego w którego tył uderzył. Po chwili ciężarówka zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidło jadącym ciężarowym Manem.

Pomimo wyglądających groźnie skutków wypadku i mocno zniszczonych pojazdów nikt poważnie nie ucierpiał. Do szpitala przewieziono kierowcę z drugiej ciężarówki, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało że kierujący pojazdani uczestniczącymi w wypadku byli trzeźwi.

Sprawca kolizji, czyli kierowca pierwszego Mana, policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Podczas czynności ratunkowych prowadzonych przez straż pożarną i pogotowie ratunkowe droga na tym odcinku była zablokowana, następnie została częściowo udrożniona przez wprowadzenie ruchu wahadłowego.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP w Mrągowie

Udostępnij:

1 komentarz

  • alfi
    Link do komentarza alfi wtorek, 18 styczeń 2022 18:13

    BOGU DZENX ZE TYM RAXEM NIE MA TRAGEDI SMIERTELNEJ

Skomentuj