fbpx

Kowalczyk: Mateusz Morawiecki wystąpił do KE o możliwość dopłat do nawozów

Napisał  Sty 14, 2022

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk na antenie Programu 3 Polskiego Radia powiedział dziś, że oprócz obniżenia VAT-u do zera premier Mateusz Morawiecki wystąpił do Komisji Europejskiej (KE) o możliwość dopłat do nawozów dla rolników.

MRiRW poinformowało o obniżonym do zera podatku VAT i wystąpieniu premiera Morawieckiego z wniosekiem do KE również na swoim koncie na Twitterze. We wpisie resort rolnictwa potwierdza słowa Kowalczyka wypowiedziane dziś w Polskim Radiu, tj. że premier Mateusz Morawiecki wystąpił do Komisji Europejskiej z wnioskiem o przyznanie rolnikom dopłat do nawozów, w stosunku do których zastosowano okresowo obniżenie podatku VAT do zera na nawozy rolnicze.

Obniżenie VAT-u wchodzi w życie 1 lutego i potrwa do 31 lipca 2022 roku. Natomiast o dopłatach do nawozów np. w wysokości 1000 zł do tony trwa dyskusja w mediach. Mówi o tym między innymi Krajowa Rada Izba Rolniczych, która wystąpiła z wnioskiem w tej sprawie do ministra Kowalczyka. Podobne postulaty składa również Polskie Stronnictwo Ludowe, mówi o tym również AGROunia.

(rpf) pp / Źródło: Program 3 Polskiego Radia

Udostępnij:

Skomentuj