fbpx
Prognoza pogody na niedzielę 16 stycznia fotolia

Prognoza pogody na niedzielę 16 stycznia

Napisał  Sty 15, 2022

16 stycznia 2022 roku czeka nas kontynuacja bezmroźnej pogody, ale temperatura prawie w całym kraju sięgnie 0°C, bowiem nad Polskę nasunie się układ frontów związany z niżem znad północnej Skandynawii. Przejściowo napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał prognozę pogody na niedzielę 16 stycznia 2022 roku dla poszczególnych województw:

Zachodniopomorskie i pomorskie
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie do 5°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Gdańsk 2°C
Koszalin 4°C
Szczecin 4°C

Warmińsko-mazurskie i podlaskie
Zachmurzenie stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu lub mżawki. Początkowo możliwy śnieg z deszczem. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wzmagający się do okresami porywistego, południowo-zachodni.

Olsztyn 3°C
Suwałki 1°C
Białystok 2°C

Wielkopolskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

Poznań 3°C
Gorzów Wlkp. 4°C
Toruń 2°C
Kalisz 3°C
Bydgoszcz 2°C
Zielona Góra 4°C

Mazowieckie, łódzkie i lubelskie
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Warszawa 2°C
Łódź 2°C
Lublin 1°C

Dolnośląskie, opolskie i śląskie
Początkowo na ogół pogodnie, później wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w ciągu dnia miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -2°C do 1°C. Wiatr od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, w ciągu dnia nasilający się do 70-85 km/h, w porywach do 130 km/h, północno-zachodni, powodować będzie zamiecie śnieżne.

Wrocław 5°C
Jelenia Góra 3°C
Legnica 5°C
Opole 4°C
Katowice 4°C
Częstochowa 3°C

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe, wzrastające w ciągu dnia do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu okresami porywisty, południowy skręcający na zachodni.

Kraków 4°C
Kielce 2°C
Rzeszów 2°C
Zakopane 1°C

(rpf) pp / Źródło: www.IMiGW.pl

Udostępnij: