fbpx
Opinia rolników ma pomóc w zmniejszeniu biurokracji w ministerstwie fot. Adobe Stock

Opinia rolników ma pomóc w zmniejszeniu biurokracji w ministerstwie

Napisał  Sty 18, 2022

Zmniejszenie biurokracji oraz ułatwienia zbyt skomplikowanych procedur podczas zakładania i prowadzenia działalności związanej z rolnictwem to cel jaki przyświeca Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które zachęca do wypełnienia specjalnej ankiety.

MRiRW podkreśla, że celem działalności resortu rolnictwa jest zapewnienie optymalnych warunków umożliwiających zrównoważony rozwój polskiej wsi, rolnictwa i rybactwa.

- W ślad za inicjatywami wskazanymi w Polskim Ładzie oraz Polskim Ładzie dla Polskiej Wsi, realizujemy obecnie projekt strategiczny, którego celem jest zmniejszenie wymagań biurokratycznych i ułatwienie zakładania lub prowadzenia działalności rolniczej oraz działalności związanej z rolnictwem – informuje w komunikacie prasowym resort rolnictwa.

Ministerstwo deklaruje również, że celem ankiety jest umożliwienie rolnikom oraz mieszkańcom wsi korzystanie z wysokiej jakości usług publicznych, co w założeniu ma się przełożyć na większe zainteresowanie wiejską działalnością gospodarczą.

Informacje pozyskane od osób wypełniających ankietę mają pomóc ministerstwu w przygotowaniu listy niezbędnych do wprowadzenia zmian w obowiązujących procedurach lub prawie. MRiRW informuje, że ankieta ma pozwolić w zrealizowaniu zakładanego celu projektu, w tym również we wprowadzeniu ułatwień dla małych i średnich gospodarstw rolnych w Polsce.

Propozycje zmian można składać do 31 marca 2022 r. za pomocą ankiety dostępnej > tutaj < 

(rpf) pp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

2 komentarzy

  • dominik
    Link do komentarza dominik wtorek, 18 styczeń 2022 18:19

    żę niBy nas wysuchają mam uwierfzć ?? zrobią co chcą i nawet nie beziemy wiedziec nic a potem ogłoszą sukces !!!

  • ela
    Link do komentarza ela wtorek, 18 styczeń 2022 17:50

    JUSZ lECE im doniEDSC ze nie podoba mi sie to ze za dużó ICh wszystkich jest a problemy z dokumenami jak był y tak są

Skomentuj