fbpx

Chciała wyłudzić 130 tysięcy złotych dopłat z ARiMR

Napisał  Sty 18, 2022

134 zarzuty usłyszała 42-letnia mieszkanka Orzesza (województwo śląskie, powiat mikołowski) w środę 12 stycznia 2022 roku w z związku z próbą wyłudzenia dotacji unijnej w wysokości 130 tysięcy złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Kobieta złożyła wniosek o dotację w ARiMR z deklaracją użytkowania działek rolnych na terenie powiatu zawierciańskiego. Jednak okazało się, że 42-latka wcale ich nie użytkowała.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała podejrzany wniosek o dotację wraz ze swoimi wątpliwościami do Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie w grudniu 2021 roku. Podejrzana kobieta podawała się za producenta rolnego, co dawałoby jej możliwość starania się o 130 tysięcy dopłat za rok 2019 z tytułu bezpośredniego wsparcia tej dziedziny gospodarki.

Po sprawdzeniu faktów okazało się, że podejrzewana o oszustwo kobieta podała nieprawdziwie informacje o użytkowaniu zadeklarowanych we wniosku działek. Większość z nich od kilku lat w ogóle nie była użytkowana. Rosły na nich chwasty i samosiejki drzew.

42-latka w środę 12 stycznia 2022 roku stawiła się w mikołowskiej komendzie, gdzie usłyszała aż 134 zarzuty usiłowania oszustwa i wyłudzania unijnych środków. Do zarzucanych jej czynów przyznała się jedynie częściowo. W miejscowej prokuraturze powstał już akt oskarżenia w tej sprawie. Mieszkance Orzesza grozi do 8 lat więzienia.

(rpf) pp / Źródło: KPP Mikołów

Udostępnij: