fbpx

Pięciolatek pojechał na pole podczas kwartanny. Rodzice odpowiedzą przed sądem

Napisał  Sty 26, 2022

Pandemia koronawirusa w pełni, piąta fala przelewa się przez całą Polskę, w podobnej sytuacji są mieszkańcy prawie wszystkich krajów na świecie. Wprowadzane obostrzenia i ograniczenia, w tym obowiązek odbycia kwarantanny w uzasadnionych przypadkach to obecnie nasza codzienność.

5-letni mieszkaniec gminy Zalewo (województwo warmińsko-mazurskie, powiat iławski, gmina Zalewo) został skierowany na kwarantannę i powinien przebywać przez wyznaczony czasu wyłącznie w miejscu zamieszkania. Policjanci ustalili, że za pozwoleniem rodziców pojechał z bratem ciągnikiem na pole, aby wykonać z nim zlecone prace. Kiedy wyszło to na jaw o wszystkim został poinformowany Powiatowy Inspektor Sanitarny, który wszczął postępowanie administracyjne, a policjanci dodatkowo sporządzili dokumentację do sądu w celu ukarania rodziców.

- Policjanci apelują do mieszkańców regionu, aby stosowali się do wprowadzonych obostrzeń. Każdego dnia funkcjonariusze ujawniają przypadki łamania obowiązujących obecnie zakazów i zasad kwarantanny. A przecież wszystkie te przepisy zostały wprowadzone dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Codziennie odnotowujemy kolejne przypadki lekceważenia obowiązujących ograniczeń oraz zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii na terenie naszego kraju. Wobec osób nie stosujących się do zasad odbywania kwarantanny policjanci sporządzają wnioski do sądu oraz o wszczęcie postępowania przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego – informuje Komenda Powiatowa Policji w Iławie.

Kiedy można trafić na kwarantannę?

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem a także te, które w ostatnim czasie przyjechały do naszego kraju. Policjanci sprawdzają regularnie i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta decyzją o kwarantannie stosuje się do postanowień tej decyzji. Jeśli okaże się, że nie, to informacja taka zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary finansowej.

W czasie kiedy policjanci ustalają miejsce przebywania osoby objętej kwarantanną, która nie stosuje się do decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego mogliby pomóc kolejnej osobie znajdującej się w trudnej sytuacji.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając zasad, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

(rpf) pp / Źródło: KPP Iława

Udostępnij:

2 komentarzy

  • farmer
    Link do komentarza farmer czwartek, 27 styczeń 2022 22:45

    a niech mnie jak to ktoś nie doniósł jakis "sygnalista" pewnie , teraz może być z siebie dumny koronoaktywista jeden popierniczony

  • czesiek
    Link do komentarza czesiek czwartek, 27 styczeń 2022 22:43

    to Szaleństwo ogarneło już wszystko co mogło ogarnąć no hyba ze sie jeszcze zdwiwimy i pojawia się nowe atrakcje , puki co korona wygrywa nad naszymi głowami

Skomentuj