fbpx
1/8

Kompletny brak wyobraźni i zniszczone pole. Tak się bawią kosztem rolnika!

Napisał  Sty 26, 2022

Nasza czytelniczka z Jankowa (województwo zachodniopomorskie, powiat drawski, gmina Drawsko Pomorskie) przesłała do redakcji portalu Okiem Rolnika informację o zniszczeniach w uprawie rzepaku, które już po raz kolejny wyrządziły samochody terenowe wjeżdżając na pole, robiąc głębokie koleiny.

- Witam, chciałam pokazać jak firma (nazwa firmy do wiadomości redakcji) z Jankowa niszczy rolnikowi pole rzepaku. Dzis wpadli bo się zakopali. Takie offroady sobie robią – napisała do nas czytelniczka z Jankowa.

Z informacji przekazanych przez czytelniczkę wynika, że w już maju 2021 roku jej partner zgłosił zniszczenie grochu na policję. Podejrzenie o tym, że samochody, które zniszczyły uprawę pochodzą z sąsiedniej firmy pojawiły się, ponieważ ślady samochodów prowadzące na pole zaczynały się pod bramą tego przedsiębiortwa.

- Wysłano maila ze zdjęciami śladów opon do policji i jak zwykle nie ma sprawcy – narzeka czytelniczka - Dziś około godziny 17.00 otrzymałam telefon, że zakopał się ktoś na naszym polu w Jankowie nieopodal Drawska Pomorskiego w zachodniopomorskim – dodaje.

Po przyjeździe na miejsce okazalo się że ktoś z sąsiadującej z polem firmy kręcił sobie bączki dookoła krzaków w polu rzepaku. Osoby wyciągające zakopany w polu samochód pracują w tej firmie, a samochody miały na karoserii jej logo.

- Tłumaczyli się, że to blondynka,która wjechala w pole za psami, które uciekły z terenu firmy. Jest to bardzo przykre dla mojego chłopaka, który dużo serca wkłada w te pola, a oni sobie jeżdżą po nich i śmieją się, że lubią jeździć w terenie – relacjonuje czytelniczka - Chłopak rok temu był u nich i pytał czy może mają zdjęcia z monitoringu ale pan stwierdził, że to nikt od nich i nic nam nie da, a dziś wpadli – dodaje.

(rpf) pp

Udostępnij: