fbpx
1/2

DK62: Ciągnik rolniczy przewożący na przyczepie świnie został zepchnięty pod jadącą z naprzeciwka osobówkę

Napisał  Sty 27, 2022

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze krajowej nr 62 w Somiance (województwo mazowieckie, powiat wyszkowski, gmina Somianka), brały w nim udział trzy pojazdy; ciągnik rolniczy, ciężarówka i samochód osobowy.

Konsekwencje uderzenia w przyczepę przewożącą świnie okazały się bardzo poważne. Przyczepa ciągnięta przez ciągnik rolniczy marki John Deere została uderzona przez jadący za nią samochód ciężarowy. Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik wraz przyczepą zostały wepchnięte wprost pod nadjeźdżający z naprzeciwka samochód osobowy marki Peugeot, który wraz z ciągnikiem i przyczepą wylądowały w przydrożnym rowie. Droga krajowa numer 62 była przez ponad godzinę zablokowana, bowiem zwierzęta rozbiegły się i musiały zostać schwytane. Ruch został skierowany przez policjantów na objazdy.

Funkcjonariusze ustalili, że 34-letni kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył przyczepy ciągnika rolniczego. W wyniku uderzenia ciągnik rolniczy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka peugeotem kierowanym przez 30-letniego mieszkańca gminy Obryte.

Wraz z policjantami apelujemy i przypominamy, że nadmierna prędkość, brawura, brak ostrożności czy nie ustępowanie pierwszeństwa przejazdu, to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków na drogach. Dodatkowo zmieniające się warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Warto mieć też na uwadze fakt, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe, które obecnie są naprawdę dotkliwe, a konsekwencje łamania prawa o ruchu drogowym mogą sięgnąć nawet dziesiątek tysięcy złotych.

(rpf) pp / Źródło: KPP w Wyszkowie

Udostępnij:

1 komentarz

  • farmer
    Link do komentarza farmer czwartek, 27 styczeń 2022 21:21

    wciąż te wypadki z traktorami i to zimą najwięcej . co to sie dzieje na tych drogach nie widzą ze ciągnik wolno jedzie i trzeba uważać ,jak nic komóreczka była w ręce albo jakiś inny badziew i nie zdążył tirem zahamować

Skomentuj