fbpx

35-latek z ponad czterema promilami alkoholu prowadził traktor – wylądował w rowie!

Napisał  Sty 31, 2022

To jeden z niechlubnych rekordzistów w jeździe na podwójnym gazie. Będąc pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego i ruszył w drogę, na szczęście wylądował w rowie nie powodując zderzenia z innym pojazdem. Efektem jego „akrobacji” jest zniszczone ogrodzenie na przylegającej do rowu posesji.

Zdarzenie z 27 stycznia 2022 roku miało bardzo dramatyzny przebieg, bowiem przybyli na miejsce zdarzenia w Turośli (województwo podlaskie, powiat kolneński, gmina Turośl), pojawili się tam na zgłoszenie o mężczyźnie w rozbitym traktorze, który nie daje oznak życia. Szybko jednak okazało się, że powodem słabej dyspozycji siedzącego za kierownicą mężczyzny nie są obrażenia a alkohol i to w niemałej ilości. Badanie alkomatem wykazało aż 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak zeznali obecni na miejscu świadkowie zdarzenia, kierowca ciągnika jadąc jedną z ulic w Turośli w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, gdzie ciągnik przewrócił się i uszkodził ogrodzenie jednej z posesji.

35-latek stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. O wysykości kary zadecyduje sąd.

Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się również, że ciągnik nie posiada ważnych badań technicznych.

(rpf) pp / Źródło: KPP Kolno

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!