fbpx
1/3

Ciągnik wpadł do rowu wypełnionego wodą. Tragiczne skutki zdarzenia

Napisał  Lut 09, 2022

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 7 lutego 2022 roku tuż przed godziną 10:00 przy drodze żwirowej łączącej miejscowości Zubacze i Wólka Nurzecka (województwo podlaskie, powiat siemiatycki, gmina Nurzec Stacja).

Ze zgłoszenia, które wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówc, wynikało, że do przydrożnego rowu, który był wypełniony wodą wpadł ciągnik rolniczy oraz że w pojeździe znajduje się osoba poszkodowana.

Natychmiast wysłano tam zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Hajnówce i Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Hajnówce Posterunku w Czeremsze oraz zastęp z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeremsze.

Pierwsze zastępy, które dojechały na miejsce stwierdziły, że ciągnik rolniczy spadł z przepustu do rzeczki Studzianka, która przepływała prostopadle do drogi łączącej miejscowości Zubacze i Wólka Nurzecka. Kierowca pojazdu niestety nie przeżył zdarzenia.

Jak informuje jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce, działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wydobyciu poszkodowanego. Strażacy na rzece rozłożyli zapory sporpcyjne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ewentualnych płynów eksploatacyjnych.

Do zdarzenia został też dodatkowo zadysponowany ciężki samochód ratownictwa technicznego Mega-City z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 w Białymstoku w celu wydobycia ciągnika rolniczego. Z uwagi na lokalizację zdarzenia na granicy powiatu hajnowskiego oraz siemiatyckiego do działań został zadysponowany zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Siemiatyczach. Ostatecznie lokalizacja zdarzenia została określona jako gm. Nurzec Stacja, pow. siemiatycki.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego przystąpiono do wydobycia ciągnika. Po zabezpieczeniu pojazdu na drodze strażacy przeszukali miejsce zdarzenia w celu wykluczenia innych poszkodowanych – informuje mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.

Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce i Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach, zespól ratownictwa medycznego, Policja oraz Straż Graniczna.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP w Hajnówce

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!