fbpx
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna

Kierowca ciągnika rolniczego z zakazem, pasażerowie przewiezieni prosto do więzienia...

Napisał  Lut 13, 2022

To nie jest informacja rodem z opanowanego przez mafię południa Włoch, a komunikat z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu (województwo dolnośląskie, powiat lubański).

Ciągnik rolniczy z przyczepą jadący „dojazdówką” do drogi krajowej numer 30 w powiecie lubańskim w dniu 5 lutego 2022 roku został zatrzymany przez patrol policji, ponieważ kierowca przewoził trzy osoby w sposób niedozwolony. Podczas kontroli drogowej okazało się, że na kierującego traktorem jest nałożony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Potwierdziło się też, że w kabinie ciągnika przewożony jest pasażer, a na przyczepie kolejne dwie osoby.

Ponadto pojazd i przyczepa nie były dopuszczone do ruchu, a wśród pasażerów znajdowały się dwie osoby poszukiwane, które zostały zatrzymane.

Z uwagi na naruszenia w ruchu drogowym kierowcy ciągnika, dotyczących przewozu osób tego typu pojazdem przystąpili do kontroli drogowej, podczas której okazało się, że zarówno pojazd i ciągnięta przyczepa nie są dopuszczone do ruchu, a ciągnik nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia o odpowiedzialności cywilnej.

Po sprawdzeniu uczestników kontroli mieszkańców powiatu lubańskiego w systemach informatycznych Policji okazało się, że 34-letni kierowca załamał obowiązujący go aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przeprowadzane czynności przez policjantów z udziałem kontrolowanych wzbudziły w nich silne emocje, niepokój i zdenerwowanie próbując na wszelkie sposoby odciągnąć lub uniemożliwić wykonania czynności przez policjantów.

- W pewnym momencie 27 - letni uczestnik kontroli oddalił się z miejsca wykonywanych czynności. Jak się okazało dwóch pasażerów było osobami poszukiwanymi przez Sąd Rejonowy w Lubaniu do odbycia kary pozbawienia wolności. Z uwagi na brak wystarczających sił na miejscu kontroli policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa drogowego oraz poszukiwanego 28 – latka i zabezpieczali miejsce popełnionego przestępstwa.

W związku z oddaleniem się drugiej z poszukiwanych osób policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili zakrojone na szeroką skalę działania podczas których ujęto drug z poszukiwanych osób – informuje asp.szt. Grzegorz Szewczyk Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

W trakcie tych działań policjanci dodatkowo ujawnili kolejnego mężczyznę, 55 – letniego mieszkańca powiatu lubańskiego również poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Lubaniu, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymanych poszukiwanych doprowadzono do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności, natomiast kierujący ciągnikiem za złamanie orzeczonego przez sąd środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowie przed sądem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dodatkowo odpowie za szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!