fbpx
1/2

Rosyjskie sankcje dla zachodu: zakaz eksportu sprzętu rolniczego

Napisał  Mar 11, 2022

Sprzęt rolniczy, techniczny, elektryczny, samochodowy, medyczny i telekomunikacyjny został objęty zakazem wywozu z terenu Federacji Rosyjskiej do krajów UE i NATO w ramach sankcji nałożonych na kraje zachodnie przez Rosję.

Po barbarzyńskim i niczym nieuzasadnionym napadzie Rosji na Ukrainę mamy do czynienia z kryzysem największym po II Wojnie Światowej na wielu płaszczyznach. Naruszony został porządek świata w którym żyjemy, a kryzys humanitarny wywołany przez Władimira Putina spowodował, że dzieją się rzeczy, których nie da się zaakceptować. Dyktatura i sowieckie zakłamanie powraca w swojej najgorszej postaci z wielką krzywdą dla narodu Ukraińskiego i kryzysem dla reszty świata.

Sankcje nałożone przez kraje zachodnie są bardzo dotkliwe dla Rosji, z której w ramach protestu wycofują się wielkie koncerny wraz ze swoimi markami zwieszając działalność w na terytorium Federacji Rosyjskiej.

W odwecie Rosja nakłada własne sankcje, czego efektem jest ogłoszenie 10 marca 2022 roku zakazu eksportu sprzętu telekomunikacyjnego, medycznego, samochodowego, rolniczego, elektrycznego i technicznego, a także niektórych produktów drewnianych – podał Reuters.

Oznacza to między innymi wstrzymanie eksportu z Rosji do Polski maszyn takich marek jak Roststelmash czy Kirowiec. Mogą się pojawić również problemy z serwisowaniem tych maszyn ze względu na ewentualny brak części zamiennych.

(rpf) kp

Udostępnij: