fbpx
Awaria w zakładzie produkującym nawozy. Ograniczenie produkcji - wstrzymana część dostaw fot. ZCH Police

Awaria w zakładzie produkującym nawozy. Ograniczenie produkcji - wstrzymana część dostaw

Napisał  Mar 12, 2022

Sytuacja na rynku nawozów rolniczych jest bardzo trudna i napięta, bardzo wysokie ceny oraz czasowy brak dostępności to duże utrudnienie dla gospodarstw zamujących się uprawą. Tym bardziej wraz z rolnikami przyglądamy się bacznie sytuacji na rynku.

 

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. w Policach poinformowałą w komunikacie prasowym, że „w związku z zaistniałymi okolicznościami, na które Spółka nie miała wpływu, w wyniku nieprzewidzianych problemów technicznych w obszarze Centrum Energetyki (awaria dwóch kotłów OP 230), których nie można było przewidzieć i którym nie można było zapobiec, Spółka ogłasza z dniem 9 marca 2022 roku stan siły wyższej („Siła Wyższa”/„Force Majeure”). Ogłoszenie obowiązuje do odwołania.”

Awaria o której spółka informuje w komunikacie spowodowała brak możliwości wytwarzania pary technologicznej niezbędnej do prowadzenia procesów produkcyjnych na najważniejszych instalacjach Spółki, czego skutkiem jest obecnie zatrzymanie bądź bardzo istotnym ograniczenie produkcji. Niestety sytuacja ta powoduje także zakłócenia w realizacji przezs spółkę dostaw pewnych grup produktów. Obecnie nie da się też ustalić wiążącego terminu usunięcia problemów technicznych i przywrócenia produkcji do stanu sprzed awarii.

Spółka zapewnia, że obecnie podejmowane są intensywne działania mające na celu ograniczenie negatywnych skutków Siły Wyższej i Spółka dołoży wszelkich starań celem ich zminimalizowania. Spółka będzie na bieżąco informować o postępach w usuwaniu problemów technicznych i przewidywanego terminu odwołania Siły Wyższej.

(rpf) kp / Źródło: Police S.A.

Udostępnij:

3 komentarzy

 • zenek bembenek
  Link do komentarza zenek bembenek niedziela, 13 marzec 2022 21:49

  o jest powód do kolejnej podwyżki bo trza odbudować to co się popsuło

 • marian
  Link do komentarza marian sobota, 12 marzec 2022 15:29

  OJoj chyba wojenka putina Daje już popalić branży nawozowej a ceny po byku i tak już są a jak bedzie jeszcze drozej to juz wogole masakra

 • farmer
  Link do komentarza farmer sobota, 12 marzec 2022 15:27

  a może to przykrywka a tak naprawdę nie mają z czego zrobić tych nawozów...

Skomentuj