fbpx
1/3

Dwie osoby w szpitalu po zderzeniu ciągnika rolniczego z osobówką

Napisał  Mar 17, 2022

W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym dwie osoby trafiły do szpitala. W momencie zderzenia ciągnik skręcający w lewo w drogę podporządkowaną zderzył się z wyprzedzającą go w tym czasie osobówką.

Do zdarzenia doszło 12 marca 2022 roku tuż po godzinie 9.00 na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Kocudza (województwo lubelskie, powiat janowski, gmina Dzwola).

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 49-latka kierująca samochodem marki Kia zderzyła się z ciągnikiem rolniczym z podpiętą przyczepą asenizacyjną. Kierująca wyprzedzała ciągnik, który w tym czasie skręcał w lewo w drogę podporządkowaną. Po zderzeniu auto osobowe wjechało do rowu i uderzyło w drzewo. Oboje kierujący z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Jak ustalili policjanci oboje byli trzeźwi. Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

- Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, że teraz na drodze możemy spotkać poruszające się maszyny rolnicze i w związku z tym należy zachować szczególną ostrożność. Policjanci apelują do rolników poruszających się po drogach, by dbali o właściwe oznakowanie i oświetlenie pojazdów jak i dołączonych do nich urządzeń rolniczych jak również o ich sprawność i stan techniczny – informuje w komunikacie prasowym aspirant sztabowy Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim.

(rpf) kp / Źródło: KPP Janów Lubelski

Udostępnij:

Skomentuj