fbpx
Wydrukuj tę stronę
Niewybuch znaleziony na polu pod Zamościem fot. KMP Zamość

Niewybuch znaleziony na polu pod Zamościem

Napisał  Mar 22, 2022

Zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu na jednym z pól w gminie Zamość wpłynęło 16 marca 2022 roku do dyżurnego zamojskiej komendy policji.

Pozostałość po II Wojnie Światowej odnalazł właściciel terenu w miejscowości Zwódne (województwo lubelskie, powiat zamojski, gmina Zamość), który przyjechał na pole obejrzeć zasiane tam zboże. O znalezisku natychmiast powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów.

- Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Powiadomiony został także patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Żołnierze jeszcze tego samego dnia przyjachali i zabrali granat do zniszczenia

Wraz z policjantami przypominamy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt do niego się nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów.

(rpf) pp / Źródło: KMP Zamość

Udostępnij: