fbpx
1/3

Młody rolnik przygniecony przez ciągnik rolniczy

Napisał  Mar 24, 2022

Podczas prac w gospodarstwie rolnym czyha wiele zagrożeń, praca z ciężkimi maszynami to bardzo odpowiedzialne i wymagające dużej czujności zadanie. Niestety nie zawsze udaje się zakończyć dzień w pracy na roli bez szwanku.

19-letni mieszkaniec miejscowości Krasne Potockie (województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina Chełmiec) podczas wykonywania prac gospodarczych został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Zgłoszenie o wypadku przy pracy w rolnictwie wpłynęło 22 marca 2022 roku tuż przed godziną 16.00 do Jednostki Ratownictwa Gaśniczego numer 1 w Nowym Sączu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Krasne Potockie.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia druhowie zastali poszkodowanego 19-letniego mężczyznę pod ciągnikiem z przygniecioną nogą. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wydobyli poszkodowanego spod ciągnika przy użyciu siły fizycznej ratowników. Udzielona została kwalifikowanej pierwsza pomoc.

Ranny 19-latek został ewakuowany do najbliższej drogi gdzie przekazano go załodze karetki pogotowia ratunkowego. Obecni na miejscy strażacy odłączyli klemy akumulatora oraz zasypali wyciek oleju przekładniowego z ciągnika.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy policji, przewrócony na bok ciągnik postawiono na koła przy użyciu siły fizycznej ratowników oraz drugiego ciągnika. Łącznie działania służb na miejscu zdarzenia trwały dwie godziny.

(rpf) kp / Źródło: KM PSP Nowy Sącz

Udostępnij: