fbpx

Dla kogo dopłaty do kredytów preferencyjnych na zakup ziemi?

Napisał  Mar 25, 2022

Rolnicy, którzy chcą zwiększyć areał swoich upraw sięgają również po wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w postaci kredytu preferencyjnego z dopłatami w bankach współpracujących w ARiMR.

Zaletą takiej formy finansowania zakupu nieruchomości rolnej jest częściowa spłata oprocentowania kredytu przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Analiza dotychczas złożonych w ARiMR dokumentów pokazuje, że zdarzają się przypadki nieprawidłowości, bowiem przy składaniu wniosków o przyznanie dopłat okazuje się, iż kto inny otrzymał kredyt preferencyjny na zakup gruntów, a kto inny występuje o przyznanie do nich dopłat bezpośrednich czy też płatności obszarowych w ramach PROW 2014–2020 (ONW; rolno-środowiskowo-klimatyczne; rolnictwo ekologiczne).

- Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca – alarmuje Agencja, która wyjaśnia, że dopłaty do kredytu preferencyjnego na zakup gruntów mogą otrzymać tylko ci rolnicy, którzy są faktycznymi ich użytkownikami oraz prowadzą na nich zgodną z postanowieniami umowy kredytowej działalność rolniczą i złożyli wniosek o przyznanie do tych działek dopłat bezpośrednich czy też płatności obszarowych w ramach PROW 2014–2020 (ONW; rolno-środowiskowo-klimatyczne; rolnictwo ekologiczne).

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

2 komentarzy

  • arek
    Link do komentarza arek niedziela, 27 marzec 2022 19:30

    dajcie po prostu normalnie żyć to nie bedzie potrzebna łaska pańska i kredyty

  • farmer
    Link do komentarza farmer sobota, 26 marzec 2022 19:49

    zamiast kredytów dajcie nam normalnie gospodarować i zarabiać sprzedawać w uczciwej cenie plony i wystarczy a każdy kredyt trzeba w końcu spłacić a obecnie to nie są łatwe rzeczy

Skomentuj