fbpx
1/6

Spłonęła stodoła i półtora tysiąca balotów słomy

Napisał  Mar 26, 2022

Ogień to żywioł, który potrafi być niszczycielski gdy pojawią się odpowiednie ku temu warunki. Tuż po północy 23 marca 2022 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku wpłynęła informacja o pożarze balotów słomy składowanych pod wiatą w miejscowości Brudzyń (województwo wielkopolskie, powiat turecki, gmina Brudzew).

Płomienie z dużej odległości widzieli strażacy udający się do pożaru, którzy po przybyciu o przybyciu na miejsce zdarzenia, zastali objętą ogniem wiatę wraz ze znajdującymi się pod nią balotami słomy.

Przybyłe na miejsce zastępy strażaków ruszyły do akcji ratunkowej, podając na początek cztery prądy wodne oraz zbudowaniu bufora wodnego w postaci dwóch zbiorników o łącznej objętości 24 m3 i dowożeniu wody z ościennych miejscowości.

Ładowarką teleskopową usunięto słomę w celu dogaszenia pożaru, a po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska przelano wodą.

W działaniach gaśniczych trwających 18 godzin wzięło udział aż 16 zastępów straży pożarnej i 68 strażaków. Niestety nie udało się uratować wiaty pełniącej rolę stodoły wraz z 1500 sztuk balotów słomy.

(rpf) kp / Źródło: KP PSP Turek

Udostępnij:

1 komentarz

  • farmer
    Link do komentarza farmer niedziela, 27 marzec 2022 09:15

    jak farmerowi takie coś się przydaży i poniesie naprawdę duże straty to jest to straszna tragedia ale trzeba się otrząsnąć i żyć dalej

Skomentuj