fbpx
1/3

Wypalanie traw może doprowadzić do tragedii

Napisał  Mar 27, 2022

O niewypalanie traw apelują służby, strażacy, również portal www.okiemrolnika.pl włącza się w apel o to, aby nie wypalać traw, bowiem nie ma z tego żadnych korzyści, wręcz przeciwnie – gleba na tym traci, a ogień może łatwo wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do prawdziwego pożaru wraz z jego możliwymi tragicznymi konsekwencjami.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło tuż po godzinie 10:30 w dniu 27 marca 2022 roku w miejscowości Siennica Nadolna (województwo lubelskie, powiat krasnostawski, gmina Krasnystaw) doszło do kolejnego już w tym tygodniu pożaru łąk, którego prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia dla służb ratunkowych, które według relacji świadków natychmiast pojawiły się na miejscu. Pożar został sprawnie ugaszony przez strażaków. Wraz z mundurowymi apelujemy o niewypalanie traw i nieużytków, nie wyrzucajmy też niedopałków papierosów gdzie popadnie!

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, mogło dojść do zaprószenia ognia, możliwe nawet, że ktoś wyrzucił na grunt niedopałek papierosa.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że za naruszenie przepisów przeciwpożarowych grożą surowe konsekwencje. Apelujemy o rozsądek, reagowanie oraz alarmowanie służb kiedy widzimy, że ktoś wypala trawę, od tego zależy zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

(rpf) pp / Źródło: KPP Krasnystaw

Udostępnij:

1 komentarz

  • farmer
    Link do komentarza farmer niedziela, 27 marzec 2022 20:09

    po co to ludzie robią nie wiem , może z niewiedzy bo przecież to niszczy glebe a ktoś wymyślił mit, że to użyźnia, i takie coś może naprawdę doprowadzić do prawdziwej tragedii bo wiosna sucha jak pieprz

Skomentuj