fbpx

KSC: Będzie 1000 zł premii za hektar dla plantatorów buraka cukrowego

Napisał  Mar 28, 2022

Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. dnia 24 marca 2022 roku podjął zdecydował, że plantatorzy buraka cukrowego współpracujący z KSC otrzymają premię w wysokości 1000 zł netto za każdy hektar plantacji buraka cukrowego zasianego w sezonie 2022, środki mają zostać wypłacane do końca czerwca br.

Władze spółki zapewniają, że uważnie obserwują dynamicznie rozwijającą się sytuację na rynku rolnym w kraju i Europie i regularnie uczestniczą w spotkaniach z plantatorami, którzy są najważniejszymi partnerami biznesowymi KSC. W odpowiedzi na postulaty Związków Plantatorów buraka cukrowego przyznana premia ma na celu wsparcie Plantatorów Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w uprawie buraków cukrowych.

Krajowa Spółka Cukrowa w komunikacie prasowym przypomina, że w tym sezonie, zgodnie z umową, oferuje plantatorom nie mniej niż 35 euro za 1 tonę buraków kontraktowanych 16%, a w przypadku korzystnych warunków finansowych Spółki jest możliwość do dalszych rozmów. W sezonie 2022 wprowadzony zostanie mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych.

- Ponadto, każdy z Plantatorów poza najwyższą stawką w kraju może także liczyć na szereg działań wspierających ze strony Spółki. Począwszy od wsparcia agrotechników, poprzez szkolenia agrotechnicznych, programy ochronne oraz wsparcie Programu Pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników – informuje KSC.

(rpf) kp / Źródło: KSC

Udostępnij:

1 komentarz

  • farmer
    Link do komentarza farmer poniedziałek, 28 marzec 2022 17:35

    to moze niech niemeckie spółki cukrowe nordzucker i sudzucker i co tam jeszcze niech też wypłacą po 1000 EURO ;-)

Skomentuj