fbpx
Ciągnik rolniczy przewrócił się na zakręcie. Tragiczne skutki zdarzenia fot. KMP Słupia

Ciągnik rolniczy przewrócił się na zakręcie. Tragiczne skutki zdarzenia

Napisał  Mar 30, 2022

Wraz z nadejściem wiosny na drogach publicznych pojawia coraz więcej pojazdów i maszyn rolniczych. Użytkownicy tych pojazdów powinni zadbać o ich prawidłowy stan techniczny aby uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Powinni też przestrzegać przepisów.

Policja ocenia, że to właśnie bagatelizowane przez kierujących poruszających się takimi pojazdami niesprawności np. w oświetleniu pojazdów, czy układzie hamulcowym w rzeczywistości może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Do groźnego w skutkach zdarzenia może doprowadzić np. niesprawny kierunkowskaz, czy też oświetlenie.

18 marca 2022 roku na terenie gminy Słupia doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem ciągnika rolniczego. 64-letni mieszkaniec gminy Słupia (województwo łódzikie, powiat skierniewicki, gmina Słupia) kierując ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami załadowanymi drewnem doprowadził do przewrócenia się zestawu. Podczas skręcania na spadku drogi, doszło do przeciążenia, co doprowadziło do przewrócenia pojazdu.

Ciągnik przygniótł 64-latka, który biestety poniósł śmierć na miejscu. Prawdopodobną przyczyną wypadku był między innymi zły stan techniczny pojazdów oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. To pokazuje jak ważne jest użytkowanie sprzętu w dobrym stanie technicznym i w sposób prawidłowy.

- Pozostali użytkownicy w przypadku napotkania na drodze dużego sprzętu rolniczego powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Podczas wyprzedzania pojazdu posiadającego spore gabaryty, manewry wykonujmy z bardzo dużą ostrożnością – apeluje komendatnt Magdaelna Studniarek z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

(rpf) kp / Źródło: KMP Skierniewice

Udostępnij:

Skomentuj