fbpx
Dofinansowanie dla pszczelarzy - ruszył nabór wniosków fot. Paweł Pąk

Dofinansowanie dla pszczelarzy - ruszył nabór wniosków

Napisał  Kwi 01, 2022

O pomoc finansową, do której nabór właśnie się rozpoczął, tak jak w ubiegłym roku, mogą ubiegać się pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez Agencję.

Nabór wniosków o dofinasowanie do przezimowanych rodzin pszczelich rozpoczęła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski w ym naborze będą przyjmowane do 31 maja 2022 roku, a wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Jeśli hodowca pszczół nie jest zarejestrowany w ARiMR, aby złożyć wniosek i wystąpić o dofinansowanie, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie. Wsparcie wynosi 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę.

- Wnioski o udzielenie pomocy należy składać do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić osobiście lub przez pełnomocnika, wysłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(rpf) kp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj