fbpx
1/2

Wojna w Ukrainie: Rosyjscy żołnierze ukradli sprzęt rolniczy o wartości miliona euro. Maszyny trafily do Czeczenii

Napisał  Kwi 02, 2022

- Kradzież maszyn rolniczych to prawdopodobnie zemsta za odmowę dostawy sprzętu John Deere do Rosji – informuje na swoim profilu społecznościowym ukraiński dealer sprzętu rolniczego Agrotek, położony w zniszczonym przez najeźdźcę Melitopolu w obwodzie zaporoskim.

Okazuje się, że niszczenie infrastruktury, atakowanie cywilów, gwałty i barbarzyńskie metody to dla Rosjan za mało.

Kradną maszyny rolnicze i wysyłają je do Czeczenii

- Grabież za milion euro! Rosyjscy grabieżcy ukradli maszyny rolnicze John Deere w Melitopolu! Z naszego salonu firmowego skradziono dwa nowe flagowe kombajny marki John Deere, czyli model S770 i S760, ciągnik M6195 oraz siewnik Vaderstad Tempo o łącznej wartości 1 mln euro. Sprzęt został już zabrany do Czeczeni, niedaleko Groznego – grzmi na swoim profilu społecznościowym okradziona przez Rosjan firma.

O tym, że część ze skradzionych maszyn dotarła aż do Czeczenii, właściciel maszyn wie dzięki systemowi GPS zainstalowanemu w sprzęcie. - Nasi specjaliści odnotowali, że sprzęt znajduje się obecnie na terenie gospodarstwa w miejscowości Zakan-Jurt, w Republice Czeczeńskiej – informuje Agrotek.

To lolejny z dowodów na przestępcze działania najeźdźców tuż w przeddzień siewów i innych zabeiegów agrotechnicznych, które muszą zostać przeprowadzone aby zachować bezpieczeństwo żywnościowe kraju będącego w tak trudnej sytuacji po napaści przez Federację Rosyjską.

Ukradli maszyny za odmowę dostaw do Rosji

Okradziona firma twierdzi kradzież maszyn rolniczych to prawdopodobnie zemsta za odmowę dostawy sprzętu John Deere do Rosji.

(rpf) kp / Źródło: Facebook/agrotek.in.ua

Udostępnij:

3 komentarzy

 • maciej
  Link do komentarza maciej niedziela, 03 kwiecień 2022 10:27

  nie dość ze rozwalili ludzi i buynki to jeszcze zabierają się za złodziejstwo co za masakra

 • ewa
  Link do komentarza ewa niedziela, 03 kwiecień 2022 09:55

  tylu ludzi nie żyje, takie zniszczenia i jeszcze rolnikom się dostaje a słyszałam że już nawet 400 tysięcy ludzi wywiezli w głąb rosji na sachalin i tym podobne odległe lokalizacje , żeby tylko do nas nie pszyszli

 • farmer
  Link do komentarza farmer niedziela, 03 kwiecień 2022 09:52

  nie ma zmiłuj ruskie robią co chcą a gdzie wejdą to tylko śmierć i zniszczenie. a tak swoją drogą to na takie john deere to stać raczej zachodnie gospodarstwa których dużo na Ukrainie

Skomentuj