fbpx
1/2

Wielkopolska: Kontrole przewozu zwierząt prowadzone przez ITD oraz weterynarzy

Napisał  Kwi 12, 2022

Sprawdzanie czy zwierzęta są przewożone we właściwy spsób to cykliczne działania przeprowadzane przez Inspekcję Transportu Drogowego wraz ze służbami weterynaryjnymi.

W pierwszym tygodniu kwietnia 2022 roku takie kontrole zostały przeprowadzone przez wielkopolskich inspektorów wspólnie ze służbami weterynaryjnymi. Sprawdzana była prawidłowość przewozu żywych zwierząt.

- Gnieźnieński oddział inspekcji przeprowadził wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii kontrole przewozu zwierząt na drogach powiatu. Skontrolowano trzy pojazdy. Dwie z takich kontroli zakończyły się wszczęciami postępowań administracyjnych – informuje w komunikacie prasowym Wielkopolski Inspektrorat Transportu Drogowego.

Niestety nie w każdym skontrolowanym podczas akcji tranporcie wszystko było jak należy. W pierwszym przypadku przewoźnik drogowy, który był jednocześnie kierowcą, zapłaci 1,5 tys. zł za brak ukończenia szkolenia okresowego. Drugi kierowca nie miał orzeczeń lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Za te przewinienia zarządzającemu transportem będzie groziła kara 2 tys. zł. Cieszy natomiast fakt, że nie wykryto nieprawidłowości dotyczących samych zwierząt i warunków w jakich były przewożone.

(rpf) pp / Źródło: WITD

Udostępnij: