fbpx
1/2

Ukraina: Rolnik zginął po najechaniu ciągnikiem na minę

Napisał  Kwi 14, 2022

Wkrótce miną dwa miesiące od barbarzyńskiej i niczym nie uzasadnionej rosyjskiej napaści na Ukrainę. Cały świat ujrzał ciemną i okrutną stronę rosyjskiej „armii”, której bandyci nazywani „żołnierzami Federacji Rosyjskiej” sieją śmierć, gwałt, przemoc i zniszczenie.

Niestety musiały zdarzyć się potworne rzeczy, aby kraje zachodnie, w tym głównie Niemcy odpowiedzialne w dużym stopniu za ten kryzys, uwierzyły w to, że Rosja to zbrodniczy reżim z którym się nie powinno współpracować.

Rosjanie zostawiają z premedytacją miny, które mają wyrządzić jak największe szkody wśród ludności cywilnej. Ten zbrodniczy proceder niestety zbiera swoje żniwo, giną kolejni cywile.

13 kwietnia 2022 roku około godziny 15.00 policjanci z obwodu czernihowskiego we wschodniej Ukrainie otrzymali zgłoszenie, że w pobliżu wsi Nowa Basan w powiecie niżyńskim wybuchł traktor z naczepą. Niestety kierowca zginął w wyniku wybuchu.

Policjanci ustalili, że 42-latek wracając z pola do gospodarstwa, natknął się na miejsce z pułapką zastawioną przez rosyjskich okupantów i wjechał na minę przeciwpancerną.

Ukraińska policja odradza obywatelom poruszanie się w miejscach, gdzie istnieje ryzyko nastąpienia na minę czy też natknięcia się na materiały wybuchowe będące pozostałościami po przeprowadzonych walkach.Szacunki ukraińskiego resortu rolnictwa mówią o zmniejszeniu ze względu na trwającą wojnę areału upraw o około 3 mln ha oraz 30% spadku produkcji spożywczej w 2022 roku.

(rpf) pp / Źródło: Policja Państwowa Ukrainy

Udostępnij:

Skomentuj

Rzuć na to okiem!