fbpx
Czołowe zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym. Tragiczne skutki wypadku fot. KMP Słupsk

Czołowe zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym. Tragiczne skutki wypadku

Napisał  Kwi 15, 2022

Na drogi wraz z wiosenną aurą wyjechało dużo więcej pojazdów rolniczych, w tym ciągników z zaczepionymi maszynami do uprawy gleby, które są szersze od samego traktora, zajmując większą część pasa drogowego.

Prawdopodobnie właśnie takie były przyczyny tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce 1 2kwietnia tuż przed godziną ósmą rano na drodze wojewódzkiej numer 213 pomiędzy Klęcinkiem i Rumskiem (województwo pomorskie, powiat słupski, gmina Główczyce).

Wstępne ustalenia przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów ze słupskiej drogówki wskazują, że samochód osobowy prowadzony przez 56-letnią kobietę zderzył się z broną zaczepioną do jadącego z przeciwka ciągnika rolniczego. Niestety siła uderzenia była tak duża, że kobieta zginęła na miejscu. Badanie alkomaten nie wykazało alkoholu w organizmie 68-letniego kierowcy ciągnika.

Droga była przez dłuższy czas zablokowana, a ruchem kierowali policjanci, którzy zorganizowali objazdy.

Funkcjonariusze słupskiej komendy, pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady, dokonali oględzin oraz przesłuchali świadków. Pozyskane informacje i dowody pomog im w ustaleniu dokładnego przebiegu i okoliczności wypadku.

(rpf) pp / Źródło: KMP Słupsk

Udostępnij:

Skomentuj