fbpx
1/2

Ciągnik z naczepą wywrócił się na drodze – traktorzysta z dwoma promilami

Napisał  Kwi 16, 2022

Poruszanie się po drodze publicznej będąc pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, narażamy siebie oraz innych uczestników ruchu drogowgo na duże niebezpieczeńśtwo.

Szczęście w nieszczęściu, że zdarzenie, które miało miejsce tuż przed godziną 18.00 w dniu 11 kwietnia 2022 roku, na drodze między miejscowościami Prądzona i Osusznica (województwo pomorskie, powiat bytowski, gmina Lipnica), nie przyniosło więcej ofiar, bowiem ktoś mógł się znaleźć na drodze ciągnika marki Ursus z naczepą, którego na prostym odcinku kierowca stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na pobocze ze skarpą, przewracając się na bok.

Po przybyciu funkcjonariuszy, którzy przeprowadzili badanie alkomatem, okazało się, że 33-letni traktorzysta ma w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Z kolei kontrola dokumentów wykazała, że mężczyzna już wcześniej miał odebrane prawo jazdy, więc poruszał się pojazdem bez wymaganych uprawnień, które stracił dwa lata wcześniej za... jazdę pod wpływem alkoholu.

Przybyłe na miejsce zdarzenia służby medyczne, ze względu na stan poszkodowanego, który odniósł obrażenia podczas wypadku, przewieźli go do szpitala.

- Przyczepa, z którą jechał mężczyzna, nie była natomiast zarejestrowana oraz nie posiadała obowiązkowej polisy ubezpieczenia OC. Śledczy, pracując na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat – informuje Komenda Powiatowa Policji w Bytowie.

(rpf) kp / Źródło: KMP w Bytowie

Udostępnij:

Skomentuj