fbpx
Ręka wciągnięta przez siewnik... Efekt „ręcznej” kontroli urządzenia fot. KPP Puławy

Ręka wciągnięta przez siewnik... Efekt „ręcznej” kontroli urządzenia

Napisał  Kwi 22, 2022

Każdy doświadczony rolnik wie, że nie należy wkładać rąk tam gdzie pracują mechanizmy urządzeń wykorzystywanych podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Niestety efektu ręcznej kontroli poziomu ziarna w siewniku nie przewidział 26-latek z gminy Janowiec (województwo lubelskie, powiat puławski) który doznał licznych obrażeń.

Mechanizm pobierający ziarno wciągnął rękę 26-letniego mężczyzny podczas próby sprawdzenia ilości ziaren, w wyniku czego doznał poważnych obrażeń ciała. Poszkodowanego przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem. 26 latek z gminy Janowiec wraz z ojcem wykonywali prace polowe polegające na wysiewie zboża. Podczas gdy ojciec kierował ciągnikiem, syn znajdował się na siewniku, gdzie m.in. kontrolował ilość ziarna w zbiorniku. W pewnym momencie, chcąc sprawdzić ile ziarna jest w urządzeniu, 26 latek włożył do niego rękę. Badanie alkomatem wykazało, że jego ojciec kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

- Apelujemy o szczególną ostrożność podczas prac polowych i gospodarskich. Wiosna na wsi to okres szczególnie niebezpieczny. Wzmożone prace polowe, pośpiech, zmęczenie powodują, że o wypadek nietrudno. Zdarzenia te, często tragiczne, dotyczą nie tylko osób dorosłych, pracujących w gospodarstwie rolnym. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które pomagają rodzicom bądź też znajdują się na terenie gospodarstwa – apeluje podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

(rpf) pp / Źródło: KPP Puławy

Udostępnij: