fbpx
1/2

Wielkopolska: Skradziony ciągnik rolniczy ukrył w lesie

Napisał  Kwi 24, 2022

Ciągnik rolniczy marki URSUS oraz inne przedmioty, w tym elektronarzędzia, agregat i quad – to łup złodzieja, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego w Pleszewie (województwo wielkopolskie).

Zgłoszenie o zdarzenie wpłynęło 8 kwietnia 2022 roku o godz. 8.00 do pleszewskiej komendy. Do kradzieży doszło w nocy, na terenie niezamieszkałej posesji w jednej z miejscowości powiatu pleszewskiego - Stara Kaźmierka. Sprawca, odkręcił bramę garażową, ukradł quada, agregat prądotwórczy, elektronarzędzia i 200 litrów paliwa. Z terenu posesji skradziony został także ciągnik rolniczy. Właściciel wycenił straty na blisko 25 tysięcy złotych.

- Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z pleszewskiej komendy. Wnikliwa praca kryminalnych i czynności przez nich podjęte, doprowadziły do odnalezienia skradzionego ciągnika. Jak się okazało, sprawca ukrył pojazd w lesie i gdy następnego dnia, po niego wrócił został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego – infrmuje Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie.

Kryminalni z Pleszewa odzyskali skradziony łup, który powrócił do właściciela. 42-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna ma już na swoim koncie podobne przestępstwa. 10 kwietnia br. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(rpf) pp / Źródło: KPP Pleszew

Udostępnij:

Skomentuj