fbpx
1/4

Ukraina: Rolnicy pracują w ekstremalnych warunkach - ciągniki rozrywane przez rosyjskie miny

Napisał  Maj 02, 2022

Wojna trwająca w Ukrainie zbiera śmiertelne żniwo, bezwględny rosyjski agresor pokazał całemu światu swoją okrutną twarz. Rosjanie nie liczą się z ludzkim życiem, mordują z zimną krwią cywilów, nawet wycofując się zostawiają po sobie zaminowane tereny oraz przygotowują rozmyślne pułapki w mieszkaniach, które mają eksplodować w momencie otwarcia drzwi czy też szafy...

Z ryzykiem muszą się mierzyć również ukraińscy rolnicy, w obwodzie kijowskim traktor najechał na minę przeciwczołgową. Zdarzenie miało miejsce na drodze polnej w miejscowości Makowisze (rejon Buchan). Mężczyzna jadący ciągnikiem rolniczym na szczęście nie odniósł obrażeń, ale poważnie został uszkodzony sam pojazd.

Ukraińska policja wzywa obywateli aby przestrzegali instrukcji bezpieczeństwa na terenach uwolnionych spod rosyjskiej okupacji. Do czasu rozminowania niebezpiecznych terenów mieszkańcy nie powinni chodzić leśnymi drogami, unikać opuszczonych konstrukcji oraz nie nie zabierać rzeczy, które pozostały po walkach.

Jeszcze przed kilkoma miesiącami nikt nie przypuszczał, że w czasie, kiedy polska policja ostrzega rolników przed niewybuchami z czasów drugiej Wojny Światowej, w Ukrainie gospodarze podczas prac polowych będą musieli zmagać się z minami zostawionymi przez Rosjan kilka tygodni wcześniej.

(rpf) pp / Źródło: Policja Obwodu Kijowskiego

Udostępnij:

1 komentarz

  • farmer
    Link do komentarza farmer poniedziałek, 02 maj 2022 10:11

    a polski farmer płacze bo nawozy drogie i swnie za tanie a tam to dopiero mają pod górkę... szacun, ze wogole wyjezdzaja w pole w takich warunkach jakie mają

Skomentuj