fbpx
1/2

Jeździli crossami po polach niszcząc pracę rolnika – trafili w ręce policji

Napisał  Maj 03, 2022

Pola uprawne to bardzo rozległe tereny, trudno ogrodzić je płotem, który mógłby chronić uprawę przed zniszczeniem, np. przez wandali. Tak naprawdę każdy rozsądny człowiek wie, że tak produkowana jest żywność i że nie można niszczyć pracy innych, w końcu to ziemia karmi rolnika, a dzięki plonom jego pracy zwyczajnie mamy co jeść.

Kompletnym brakiem wyobraźni i szacunku dla pracy rolnika wykazali się dwaj mężczyźni w wieku 23 i 30 lat, którzy niszczyli pola jeżdżąc po nich crossowymi motocyklami.

Do jednego z dzielnicowych w Bielsku Podlaskim (województwo podlaskie, powiat bielski) zwrócił się rolnik z prośbą w zatrzymaniu wandali niszczących pola jeżdżąc po nich motocyklami. Zgłaszający zaznaczył, że takie zdarzenie ma miejsce nie po raz pierwszy. Na miejsce wskazane przez zgłaszającego natychmiast udało się trzech funkcjonariuszy, którzy w drodze cały czas byli w kontakcie telefonicznym z rolnikiem zgłaszającym zdarzenie. Gospodarz wraz z dwoma innymi rolnikami prowadził na bieżąco jeżdżących crossami po polu.

Na widok policjantów zaskoczeni motocykliści podjęli próbę ucieczki, jednak już po chwili byli w rękach mundurowych. Kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy wykazała też, że żaden z „crossowców” nie ma uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, które według ustaleń mundurowych nie były w ogóle dopuszczone do ruchu. Policjanci ustalają też innych pokrzywdzonych, którym jeżdżący crossami zniszczyli pola. Wandale za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(rpf) kp / Źródło: KPP Bielsk Podlaski

Udostępnij: