fbpx
1/4

Ciągnik rolniczy wjechał wprost pod pociąg PKP Intercity

Napisał  Maj 04, 2022

Kolizja ciągnika rolniczego z pociągiem skończyła się zniszczeniem ciągnika rolniczego i lokomotywy pociągu PKP Intercity – oba pojazdy nie nadawały się do dalszej jazdy ze względu na zniszczenia, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Obrażeń nie odniósł traktorzysta, maszynista oraz żaden z pasażerów pociągu.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 30 kwietnia o godz. 14.36, kiedy do dyżurnego gorzowskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Witnicy. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe. O wypadku poinformował portal gorzowianin.com.

Pociąg pod który wjechał ciągnik to skład PKP Intercity „Bory Tucholskie”, jadący w stronę Kostrzyna nad Odrą. Po zderzeniu pociąg nie mógł kontynuować trasy a droga w miejscu zdarzenia była przez dłuższy czas zablokowana. Siedzący za kierownicą ciągnika rolniczego to 28-letni mężczyzna, który tak naprawdę miał ogromne szczęście w tym wypadku, bowiem lokomotywa uderzyła w przyczepę a nie w sam ciągnik.

(rpf) kp / Źródło: Gorzowianin.com

Udostępnij: