fbpx
Wypadki śmiertelne przy pracy w rolnictiwie to niestety niechlubna statystyka, która cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie fot. Lubelska Policja

Tragedia na drodze. Nie żyje 68-latek kierujący ciągnikiem rolniczym

Napisał  Maj 06, 2022

Sezon na prace polowe w pełni, na drodze każdego dnia pojawia się mnóstwo ciągników i pojazdów rolniczych oraz maszyn uprawowych. Jazda drogą publiczną wolno przemieszczającym się ciągnikiem z naczepą załadowaną po brzegi ziarnem może sprawiać złudne wrażenie, że nie jest to niebezpieczna misja.

Taki pojazd wchodząc w ostry zakręt ulega dużym przeciążeniom i przy zbyt dużej prędkości może dojść do tragedii takiej jaka miała miejsce 5 maja 2022 roku w miejscowości Łopiennik (województwo lubelskie, powiat lubelski, gmina Borzechów).

- Kierowca ciągnika rolniczego jadąc z przyczepą, podczas wykonywania manewru skrętu w prawo stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego doszło do przewrócenia się traktora i przygniecenia 68-latka. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Apelujemy o ostrożność! - informuje i zarazem apeluje komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wstępne ustalenia policji wskazują, że 68-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego prowadząc ciągnik rolniczy z przyczepą wypełnioną zbożem, wykonywał manewr skrętu w prawo w drogę lokalną. Najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności stracił panowanie nad traktorem. Następnie podczas awaryjnego hamowania doszło do przewrócenia się pojazdu i przygniecenia 68-latka.

Pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia mężczyzny. Na miejscu przez wiele godzin pracowali Policjanci, prokurator oraz biegły przez wiele godzin pracowali na miejscu zdarzenia. Ciało 68-latka zabezpieczono na sekcję zwłok. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku.

Wraz z policją przypominamy, że sezon na zwożone prace polowe właśnie się zaczyna. Dlatego należy zadbać o właściwy stan techniczny maszyn rolniczych oraz zachować ostrożność w trakcie wykonywania prac. Szczególną uwagę należy też zwrócić na dzieci, nie zwracają uwagi na grożące im niebezpieczeństwa, angazując się często w pomaganie dorosłym.

(rpf) kp / Źródło: Lubelska Policja

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!