fbpx
1/3

Ciągnik o wartości pół miliona złotych odnaleziony dzięki obywatelskiej postawie

Napisał  Maj 08, 2022

Ciągnik rolniczy marki JCB Fastrac został skradziony w zachodniej części kraju na terenie województwa lubuskiego. Do jego odnalezienia przyczyniła się obywatelska postawa i czujność jednego z okolicznych mieszkańców.

Traktor skradziono w województwie lubuskim a odnaleziony na terenie województwa dolnośląskiego w gminie Olszyna (powiat lubański). Do odzyskania ciągnika przez prawowitego właściciela doszło dzięki czujności jednego z obywateli, który wyraźnie czuł się współodpowiedzialny za bezpieczeństwo.

Policjanci prowadzący dochodzenie szybko ustalili, że do kradzieży tego pojazdu doszło na terenie województwa lubuskiego. Dotarli też do jego właściciela i przekazali mu informację o odzyskaniu sprzętu.Na miejscu jego ujawnienia, pracowała grupa funkcjonariuszy i technikiem kryminalistyki, który wykonał szczegółowe oględziny. Ciągnik rolniczy posiadał uszkodzenia elementów elektronicznych odpowiadających za jego uruchomienie, które znajdowały się bezpośrednio pod kierownicą.

- Po wykonaniu niezbędnych czynności zabezpieczono maszynę na policyjnym parkingu i teraz powróci do swojego prawowitego właściciela. Obecne działania policjantów z pionu kryminalnego, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież. Maszyna została zabezpieczona przez policjantów i wkrótce zostanie przekazana właścicielowi – relacjonuje aspirant sztabowy Justyna Bujakiewicz-Rodzeń Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, której funkcjonariusze wyrażają wyrazy podziękowania dla czujnego mieszkańca za jego właściwą postawę. Podziękowania na stronie intrnetowej przekazał starszy sztabowy Łukasz Dudkowiak.

(rpf) / Źródło: KPP w Lubaniu

Udostępnij:

Skomentuj