fbpx
1/3

Zderzenie samochodu osobowego z zaprzęgiem konnym

Napisał  Maj 09, 2022

Zaprzęgi konne to coraz rzadziej spotykany widok na polskich drogach, jednak trzeba mieć na uwadze, że spotkanie na drodze z tego typu pojazdem jak najbardziej jest możliwe.

Przekonał się o tym kierujący autem osobowym, który 3 maja 2022 roku przejeżdżając przez miejscowość Nowinki (województwo mazowieckie, powiat wołomiński, gmina Jadów) zderzył się pojazdem zaprzęgowym na drodze prowadzącej z Jadowa do Sulejowa.

Wezwani na miejsce zdarzenia strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadowie zastali oba pojazdy poza drogą oraz konia przygniecionego przez samochód osobowy.

Strażazy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej oraz odcięli napięcie w pojeździe. Przygnieciony koń został wyciągnięty spod pojazdu i o własnych siłach wrócił do właściciela. Ruch w miejscu zdarzenia do uprzątnięcia drogi odbywał się wahadłowo. Poszkodowany został przewieziony przez zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W działaniach wzięły udział jednostki OSP KSRG Jadów 689[M]27, OSP KSRG Myszadła 689[M]24, JRG PSP Wołomin 681[M]22 (Filia Tłuszcz) oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Lekarz Weterynarii i pomoc drogowa.

(rpf) kp / Źródło: OSP Jadów

Udostępnij:

Skomentuj