fbpx

ARiMR: Wydłużone terminy składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i płatności w ramach PROW

Napisał  Maj 10, 2022

Trudne warunki ekonomiczne spowodowane niespotykanym dotychczas wzrostem prowadzenia działalności w obszarze rolnictwa skłoniły Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka do podjęcia decyzji o przedłużeniu do 31 maja 2022 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). 

Wydłużenie terminów w ramach PROW dotyczy działania Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego.

Tym samym po decyzji szefa resortu rolnictwa zmiany do tych wniosków także można składać dłużej – do 15 czerwca 2022 r. Stosowne rozporządzenie zostało podpisane i oczekuje na publikację.

Tak jak wcześniej pozostaje możliwość złożenia wniosku również do 25 dni kalendarzowych po terminie, tj. do 27 czerwca 2022 r. (ponieważ 25-26 czerwca przypadają w sobotę i niedzielę). Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od 1 czerwca 2022 r., płatność będzie zmniejszona o 1 proc. należnej kwoty.

(rpf) kp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj