fbpx
WIR: Nie ruszył zapowiadany nabór na pomoc suszową! fot. Adobe Stock

WIR: Nie ruszył zapowiadany nabór na pomoc suszową!

Napisał  Maj 17, 2022

16 maja 2022 roku miał ruszyć zapowiadany przez Rząd nabór wniosków o pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę w 2021 roku. Z informacji dostępnych na rządowych stronach wynika, że projekt niestety utknął na etapie procedowania legislacyjnego. 

Zapisy projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, nabór wniosków suszowych miał ruszyć z dniem 16 maja br., a zakończenie naboru miało nastąpić z końcem czerwca tego roku.

- Wielkopolska Izba Rolnicza w związku z wieloma zapytaniami rolników, dotyczącymi terminu rozpoczęcia nabór wniosków suszowych oraz wcześniejszymi zapowiedziami Wicepremiera i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, wystąpiła do resortu rolnictwa z zapytaniem o faktyczny możliwy termin naboru wniosków o pomoc suszą, oraz o informację kiedy na konta poszkodowanych rolników trafią środki - informuje Marta Ceglarek z WIR.

(rpf) pp / Źródło: WIR

Udostępnij: