fbpx
Dziecko za kierownicą ciągnika rolniczego to bardzo zły pomysłł fot. Adobe Stock / fotografia ilustracyjna

Policjanci zatrzymali ciągnik z 4-latkiem za kierownicą

Napisał  Maj 21, 2022

Dzieci zazwyczaj są zafascynowane maszynami rolniczymi, ciągnikami i kombajnami pracującymi w gospodarstwie rolnym. Do tego stopnia, że jak najprędzej chciałyby same zasiąść za sterami.

Prawdopodobnie chęć sprawienia dziecku radości spowodowała, że dziadkowie 4-letniego chłopca pozwolili mu zasiąść za kierownicą i pod kontrolą prowadzić ciągnik rolniczy. Przy czym jeden z mężczyzn, który umożliwił dziecku zajęcie miejsca kierowcy, sam nie posiadał uprawnień do kierowania.

Ciągnik rolniczy do kontroli został zatrzymany 16 maja 2022 roku przez policjantów ruchu drogowego, którzy patrolowali drogi gminy Ełk (województwo podlaskie). Na fotelu kierowcy znajdowało się małe dziecko – jak się okazało 4-latek. Na błotnikach po obu stronach siedzieli dziadkowie chłopca. Ponadto kontrola wykazała, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu oraz, że ma zamontowane tablice rejestracyjne od innego pojazdu ciężarowego. Badanie alkomatem co prawda wykazało, że dziadkowie byli trzeźwi. Niemniej udostępnianie 4-letniemu wnuczkowi kierownicy pojazdu nie przystosowanego do ruchu drogowego jest co najmniej ryzykowne oraz skrajnie nieodpowiedzialne. Policjanci zakazali dalszej jazdy, a obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym oraz szczególną uwagę poświęconą dzieciom. To dorośli odpowiadają za ich bezpieczeństwo i powinni zachowywać się odpowiedzialnie, co pozwoli na ograniczenie ilości wypadków przy pracy w rolnictwie.

(rpf) kp / Źródło: KPP Ełk

Udostępnij: