fbpx
1/6

Pęknięta opona przyczyną wywrócenia przyczepy rolniczej

Napisał  Maj 22, 2022

Prawdopodobną przyczyną tego wypadku była opona przyczepy rolniczej wypełnionej zbożem, która pękła podczas jazdy w zestawie z ciągnikiem. To przykład, że wypadki przy pracy w rolnictwie przytrafiąją się również na drogach publicznych.

Zdarzenie miało miejsce 18 maja 2022 roku około godziny 9.00, kiedy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku ciągnika rolniczego w miejscowości Mojsławice.

Przybyłe na miejsce zdarzenia dwa zastępy Straży Pożarnej zastały ciągnik rolniczy z przyczepą znajdujący się na poboczu drogi. Okazało się, że opona w przyczepie jest pęknięta. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zebrali rozsypane na drodze zboże oraz zajęli się kierowaniem ruchem drogowym. Przy pomocy drugiego ciągnika rolniczego przyczepa została postawiona na koła.

- W działaniach udział brali: JRG Hrubieszów, OSP Teratyn w tym 8 strażaków oraz Policja. Straty oszacowano na 2 tyś zł. - informuje starszy kapitan Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

(rpf) pp / Źródło: KP PSP Hrubieszów

Udostępnij: