fbpx
Aby przewozić zwierzęta trzeba posiadać odpowiednie zezwolenia i uprawnienia nabyte w drodze egzminu, co pozwala na przewożenie zwierząt z utrzymaniem dobrostanu fot. WITD w Bydgoszczy

Transport 5000 sztuk drobiu zatrzymany – kierowca bez uprawnień

Napisał  Maj 23, 2022

Inspektorzy z bydgoskiego oddziału kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego W dniu 18 maja br. na krajowej „dziesiątce” zatrzymali pojazd członowy, przewożący drób do ubojni.

Przeprowadzona kontrola wykazała, że kierowca nie ma ukończonego specjalistycznego szkolenia i tym samym nie uzyskał licencji, która jest wymagana dla osoby transportującej zwierzęta. Aby ptrzymać taki dokument trzeba zdać egzamin, potwierdzający, że osoba opiekująca się zwierzętami podczas ich transportu posiada wymaganą wiedzę pozwalającą na właściwą organizację przewozu i tym samym potrafi zapewnić właściwy dobrostan zwierząt.

Kierującgo pojazdem ukarano mandatem karnym, a wobec osoby, która dopuściła do wykonywania przewozu zwierząt przez kierowcę nieposiadającego wymaganych kwalifikacji zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Przybyły na miejsce kontroli inny kierowca posiadający stosowane uprawnienia zrealizował dalszą część przewozu.

(rpf) kp / Źródło: WITD w Bydgoszczy

Udostępnij: