fbpx
Prowadzisz małe gospodarstwo rolne? Te sprzęty mogą Ci się przydać fot. pexels.com

Prowadzisz małe gospodarstwo rolne? Te sprzęty mogą Ci się przydać

Napisał  Maj 24, 2022

Innowacyjne technologie i nowoczesne sprzęty to konieczność we współczesnym rolnictwie. Właściciele dużych gospodarstw mogą pozwolić sobie na zakup drogich urządzeń, ale co z mniejszymi gospodarstwami? Czy w tym przypadku też można ułatwić sobie codzienną pracę i wdrożyć pewne unowocześnienia? / materiał promocyjny

Oczywiście! Wystarczy przeznaczyć nawet drobne sumy pieniędzy na zakup kilku akcesoriów, żeby wspomóc się w wykonywaniu codziennych obowiązków. Sprawdź jak usprawnić pracę w niewielkim gospodarstwie rolnym. 

1. Poidła podgrzewane i izolowane

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, woda dla zwierząt szybko zamarza. Koniecznością jest więc zakup odpowiednich poideł. Do wyboru są dwa warianty: podgrzewane lub izolowane. Poidła pierwszego typu zawierają wbudowaną grzałkę, dzięki czemu woda nie zamarza nawet, gdy wokół panuje temperatura -30 ºC. W poidle można też zamontować termostat, żeby woda się nie przegrzewała. Poidła podgrzewane mogą obsłużyć nawet 20 sztuk zwierząt ras mięsnych. Z kolei poidła izolowane, zamiast grzałki zawierają warstwę pianki poliuretanowej, która skutecznie utrzymuje temperaturę płynów, zimą od 3°C do 5°C, nawet gdy termometr pokazuje -30 ºC. Co ważne, takie poidło sprawdzi się również w lecie. Pianka zabezpiecza bowiem wodę przed nagrzaniem. W ten sposób skutecznie zadbasz o komfort zwierząt przez cały rok. Poidła izolowane i podgrzewane kupisz przez Internet: https://lewmik.pl/kategoria/poidla-dla-zwierzat.

2. Siewnik taczkowy

Ręczny wysiew nasion może zabrać sporo czasu. Skutecznym sposobem na przyspieszenie pracy jest wykorzystanie siewnika taczkowego. To tani, niezawodny sprzęt. Siewnik zawiera komorę, do której wsypuje się nasiona, skąd są potem wygarniane do lejka, a potem trafiają do rowka w ziemi wykonanego przez redlicę. Zagarniacz przysypuje nasiona ziemią, a tylne koło ją ugniata. Siewnik posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu nie obciążą kręgosłupa. Można samodzielnie regulować głębokość wysiewu. Dostępna jest wersja dwurzędowa, dzięki której jeszcze bardziej przyspieszysz pracę. Zaletą siewników taczkowych jest także ich cena. W tym sklepie: https://lewmik.pl/ podstawowe modele kupisz za kilkaset złotych. 

3. Worki do sianokiszonki

Sianokiszonkę zazwyczaj produkuje się w foliach owijających lub pryzmowych. To skuteczna metoda, ale istnieje jeszcze lepsza. Wystarczy zamiast folii wykorzystać worki. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych sprzętów. Trzeba jedynie nałożyć worek na balot i przewiązać go sznurkiem, tak, by skutecznie odciąć dopływ powietrza. Po około trzech tygodniach kiszonka będzie już gotowa. Worki wykonane są z folii LDPE odpornej na kwasy i wilgoć. Zawierają też filtr UV, a dzięki temu, że produkowane są w jasnych kolorach, skutecznie odbijają promienie słoneczne. 

4. Pastuch elektryczny

Pastuch elektryczny to urządzenie uniwersalne. Nadaje się do wyznaczania terenów na wybieg lub na pastwisko dla zwierząt, ale też do zabezpieczania upraw przed dzikami, jeleniami czy sarnami. Za pomocą ogrodzenia elektrycznego ograniczysz też dostęp do określonych części podwórza psom i kotom. Pastuch można zamontować samodzielnie z użyciem odpowiednich części: elektryzatorów, przewodników, palików i izolatorów. 

5. Opielacz

Usuwanie chwastów to żmudny i długotrwały proces. Istnieją jednak skuteczne sposoby, żeby szybko pozbyć się niechcianych gości z rabat i międzyrzędzi. Jednym z takich sposobów jest użycie opielacza. Dzięki niemu szybko wypielisz międzyrzędzia malin czy truskawek, ale też wielu innych roślin. Ponadto opielacz można wykorzystać jako spulchniacz. Urządzenie skonstruowano w taki sposób, by nie naruszało systemów korzeniowych roślin uprawnych. 

6. Poidła i karmidła automatyczne

Regularne dosypywanie paszy i wody dla zwierząt wymaga czasu i wysiłku. Warto więc zakupić automatyczne poidła oraz karmidła. Niektóre automaty paszowe przeznaczone są nawet dla kilkudziesięciu sztuk zwierząt. W zależności od modelu, karmidła mogą dozować pożywienie w formie suchej lub mokrej, a nawet obydwa rodzaje pasz. Taki sprzęt to duże udogodnienie dla każdego hodowcy. 

Nie musisz wydawać zawrotnych sum, żeby unowocześnić swoje gospodarstwo. Czasami wystarczy już kilkaset złotych, żeby przyspieszyć pracę i oszczędzić sobie sporo wysiłku. Pamiętaj, że zakup wspomnianych akcesoriów i sprzętów to inwestycja w swoje zdrowie i w swój komfort.

(rpf) materiał promocyjny

Udostępnij:

Skomentuj