fbpx
31 maja 2022 roku mija termin na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe 31 maja 2022 roku mija termin na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe

Nie złożysz do dziś wniosku – dostaniesz obniżone dopłaty

Napisał  Maj 31, 2022

Przypomniamy, że obniżoną kwotę płatności otrzyma każdy, kto do 31 maja 2022 roku nie zdąży złożyć wniosku w Agencji Restrukturyzacji i Moderniazacji Rolnictwa.

Podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 31 maja 2022 roku. Do tej pory wnioski o dopłaty złożyło blisko 1,15 mln rolników.

Każdy ronik, który nie złoży wniosku do 31 maja 2022 roku, może to zrobić jeszcze do 27 czerwca, ale wówczas kwota należnych płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia. Z kolei zmiany do złożonych w terminie wniosków można wprowadzać bez żadnych konsekwencji do 15 czerwca.

Nalży pamiętać, że wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW można przesyłać wyłącznie elektronicznie. W tegorocznej kampanii trzeba to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), udostępnionej na portalu ARiMR, a nie jak wcześniej bezpośrednio przez aplikację eWniosekPlus.

Dane dostępu, czyli login i hasło, z których dotychczas korzystali rolnicy ubiegający się o dopłaty, nie zmieniły się. Ci, którzy nie mają komputerów lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogą liczyć na pomoc techniczną pracowników Agencji.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Udostępnij: