fbpx
Wnioski o premie na założenie lub rozwinięcie działalności pozarolniczej na obszarach wiejskich złożyło niemal 4,8 osób. fot. Adobe Stock

ARiMR: Niemal 4,8 tys. nowych pozarolniczych firm na terenach wiejskich

Napisał  Cze 03, 2022

O przyznanie premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej na obszarach wiejskich mogli starać się rolnicy oraz ich małżonkowie lub domownicy, którzy zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej.

Wnioski o przyznanie premii mogli składać także ci, którzy chcą wznowić zawieszoną działalność oraz planujący jej rozwój.

Ostatnim dniem ubiegania się o wsparcie finansowe umożliwiające rozpoczęcie działalności pozarolniczej na wsi był 31 maja 2022 roku. Wstępne dane wskazują, że do ARiMR wpłynęło blisko 4,8 tys. wniosków na kwotę ponad 1,16 mld zł. Liczby te nie są jednak ostateczne – trwa rejestracja dokumentów wysłanych pocztą.

Aby ubiegać się o ten rodzaj wsparcia trzeba spełnić określone warunki, w tym ubezpieczenie w KRUSie w pełnym zakresie co najmniej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku w ARiMR.

Wysokość dofinansowania jest uzależniona od liczby nowo utworzonych miejsc pracy i wynosi 150 tys. zł za jedno miejsce pracy, 200 tys. zł – przy dwóch stanowiskach i 250 tys. zł, gdy utworzone zostaną co najmniej trzy nowe miejsca pracy.

(rpf) pp / Źródło: ARiMR

Udostępnij: